Jel Akü

Göster:
Sırala:
KORE ÜRETİMİ 100 AH ORBUS DEEP CYCLE JEL AKÜ SOLAR SİSTEM İÇİN 2-3 gün içinde

Jel Akü 100 Ah Orbus Marka

Kore Üretimi Orbus Deep Cycle Jel Akü 100 Ah- Solar Sistem  100 Ah Orbus Deep Cycle&n..

1.857,72TL

Jel Akü 100 Ah Ritar Marka

Ritar 100 Ah Solar Jel Akü ve Fiyatı Ritar 100 Ah Solar Sistem Jel Akü Ritar 1..

1.702,91TL

KORE ÜRETİMİ 200 AH ORBUS DEEP CYCLE JEL AKÜ SOLAR SİSTEM İÇİN 2-3 gün içinde

Jel Akü 12V 200 Ah Orbus Marka

KORE MALI ORBUS 12V 200AH JEL AKÜ (DEEP CYCLE)Herhangi bir bakım gerektirmeyen, derin deşarj özell..

3.666,56TL

Jel Akü 150 Ah Ritar Marka

Ritar 150 Ah Solar Jel Akü150 Ah Ritar Jel Akü Aküler, enerji depolamanın söz konusu olduğu her ..

2.582,88TL

Jel Akü 200 Ah Ritar Marka

Ritar 200 Ah Solar Jel Akü200 Ah Ritar Solar Jel AküJel aküler, güneş ve rüzgar gibi yenilenebilir..

3.299,90TL

Trojan 24-Gel 12v 77 Ah Jel Akü Amerikan Malı

Trojan Jel Akü 24-GEL Modeli 12V 77 Ah Deep Cycle Bakımsız Tip1925 Yılından itibaren faaliyet göster..

3.495,45TL

Trojan 27-Gel 12v 91 Ah Jel Akü Amerikan Malı

Trojan Jel Akü 27-GEL Modeli 12V 91 Ah Deep Cycle Bakımsız Tip1925 Yılından itibaren faaliyet göster..

4.196,17TL

Trojan 31-Gel 12v 102 Ah Jel Akü Amerikan Malı

Trojan Jel Akü 31-GEL Modeli 12V 102 Ah Deep Cycle Bakımsız Tip31-GEL 12V 102 Ah Trojan Aküleri..

4.497,64TL

Trojan 5SHP-Gel 12v 125 Ah Jel Akü Amerikan Malı

Trojan Jel Akü 5SHP-GEL Modeli 12V 125 Ah Deep Cycle Bakımsız Tip1925 Yılından itibaren faaliye..

5.377,61TL

Trojan 8D-GEL 12v 225 Ah Jel Akü Amerikan Malı

Trojan Jel Akü 8D-GEL Modeli 12V 225 Ah Deep Cycle Bakımsız Tip1925 Yılından itibaren faaliyet ..

10.795,97TL

Xupai 12v 20Ah Elektrikli Araç Jel Aküsü

Xupai 12v 20Ah Elektrikli Araç Jel Akü Özellikleri Ve Avantajları ·   ..

366,66TL

Xupai 12v 40Ah Elektrikli Araç Jel Aküsü

Elektrikli Bisiklet Aküsü 6-Evf-40 Xupai Elektrikli Bisiklet Aküsü 6-Evf-40 Xupai Ürün uygulam..

611,09TL

Jel Akü

Jel Akü ve Jel Akü Fiyatları

   Jel Akü Nedir? Nasıl Çalışır?

Depolama yapmaya yarayan cihaz akü, kurşun asit ve jel olmak üzere iki farklı maddeden oluşmaktadır. Enerji depolaması yapılması gereken birçok yerde yakın zamana kadar kurşun asit aküler daha yaygınken, gelişen teknolojiyle beraber yüksek performansa sahip ürünlere talep de arttı. Bu talep doğrultusunda jel aküler geliştirildi.

Standart sulu akülerden daha geniş performansa sahip olan jel aküler, oksijen dönüşümüyle çalışıyor. Yani, akü içerisindeki gaz fazındaki elementler zaman içinde yoğunlaşır ve kimyasal reaksiyonların oluşmasını sağlar. Jel akünün çalışma prensibindeki sülfürik asit ve belirli miktardaki elektrolitin silika dumanlarıyla birleştirilerek kimyasal reaksiyonu oluşturmasıdır.

Bu akü çeşidinde herhangi bir saf su ilavesi söz konusu değildir. Jel akülerde güvenlik amacıyla yalnızca yüksek basınçla açan özel valf sistemi yer alarak gazların kaçmasını önler ve su kaybını minimize etmeye yarar. Jel akü ve sulu akü arasında verim karşılaştırması yapıldığında kullanılabilir kapasitelerinin sırasıyla %80 ve %50 olduğu görülüyor. Durum böyle olunca jel aküler daha avantajlı hale geliyor. Jel aküler yenilenebilir enerji sistemlerinde yaygın olarak kullanılır. Sulu akülere göre 4-5 kata kadar daha uzun ömürlü olması, jel aküleri bir adım öne çıkarmaktadır.

 

Jel Aküleri, iç gazların suyla birleşmesini sağlayan tek yönlü açık valfler kullandıkları için hemen hemen bakım gerektirmez ; bu nedenle, damıtılmış suyun toplanması veya su seviyesinin izlenmesi için herhangi bir kontrol yapılması gerekmez.Jel Aküler son derece sağlam ve çok yönlüdür. Havalandırmanın sınırlı olduğu yerlere yerleştirilmeleri güvenlidirler, çünkü çok düşük (neredeyse sıfır) gaz / duman üretirler, bu da pilleri evinizde bile kurabileceğiniz anlamına gelir.


Solar Jel Akü Nedir?


Güneş enerji sistemlerinde elektrik enerjisinin depolanması ve ihtiyaç halinde kullanılmasını sağlayan temel cihaz aküdür ve akü seçiminde güvenlik ve verim detayı çok önemlidir. Kullanımı gittikçe yaygınlaşan solar jel akülerin kullanımı bu yüzden fazlaca kullanılır. Güneş paneli sistemlerinde kullanılan solar jel akü en çok sıcaklık ve titreşime aşırı dayanıklı olması nedeniyle tercih edilmektedir. Bakımsız yani içerisine saf su vb. eklemesi yapmaya ihtiyaç duymadığı için özellikle güneş enerji sistemleri ve denizcilikte çok kullanışlıdır. Hemen şarj edilemez bile olsa uzun deşarjda gösterdiği mükemmel performans göstermektedir. Güneşten elde edilen enerji jel akülerde depolanarak çok uzun süre boyunca sorunsuz bir şekilde bekleyebilir.

 

Jel Akü Fiyatları

Jel akü fiyatları farklı akım değerlerinde farklı verimlilik oranlarına sahip olduğundan değişkenlik göstermektedir. Jel aküler daha güvenilir ve daha kullanışlı olmaları nedeniyle kuru akülere göre biraz daha pahalı olsa da, uzun vadede daha faydalı olan ürünlerdir. Ev içinde dahi güvenli bir şekilde kullanım imkanı sunan jel akülerin başlangıç maliyeti fazla olsa bile, kullanım süresi içinde çok daha fazla verim sağlaması bu başlangıç masrafının yükünü hafifletecektir.

Jel akü üretimi genellikle yurt dışı menşeili olduğu için fiyatlar döviz kurlarına göre de farklılık göstermektedir. Jel akünün üretici firmanın kalitesi ve sunduğu garanti koşulları ile volt derecesi fiyatta değişikliği yaratan asıl faktörlerdir. Ayrıca derin deşarj döngü sayısı, üretim tarihi, üretim yer gibi faktörler de fiyatların belirlenmesinde etkili olmaktadır. Jel akü fiyatları ortalama (100 Ah) 1000 lira ile (200 Ah) 2500 lira arasında değişebilmektedir.

 

Ucuz Jel Akü

Eğer jel akü gibi başlangıç maliyeti kuru aküye göre daha yüksek olmasına rağmen daha kullanışlı, uzun ömürlü ve güvenlikli olan bir ürün tercih etmek istiyorsanız çok iyi bir Pazar araştırması yapmanız gerekecektir. Bütçenize en uygun jel aküyü seçerken kullanılacak yerin kapasitesine de yeterli olacağına dikkat etmelisiniz. Genellikle ucuz jel akü fiyatları 600 liradan başlar ve daha düşük kalite ve kapasiteye sahip seçeneklerdir. Ancak eğer zaten sadece 102 Ah kapasiteye sahip bir jel akü almak isterseniz, bunlar genellikle 600-700 lira arasında değişmektedir. Elbette aynı kapasitede 1000 liraya da ürün bulabilirsiniz çünkü daha önce de belirttiğimiz gibi üretici firma da fiyatı değiştiren önemli bir etmendir.

 

 

Jel Aküler Için Doğru Şarj Kontrol Cihazı Seçimi

Bazen JEL hücresi terimi genellikle kapalı, bakımsız akü olarak adlandırılır ve şarj kontrol cihazlarında bir ayar olarak işaretlenir.  Alternatörler gibi diğer şarj yöntemlerini kullanırken, şarj voltajını kontrol altında tutmak için uygun regülatörler takılmalıdır. Akülerin genel şarj voltajı aralığı 14.0 volttan 14.2 volt'a, şamandıra voltajı aralığı 13.1 volt'dan 13.3 volt'a kadardır.


Jel Akü Avantajları

Jel Aküleri, güneş sistemlerinde şu sebeplerden ötürü popülerlik kazanmaktadır:

Derin çevrim uygulamaları için en uygun ve ömrü genellikle 500 ila 5000 döngü aralığıdır

Bakım gerektirmez.

Sızıntı yapmaz

Minimum korozyon bu nedenle hassas elektronik ekipmanlarla uyumludur

Sağlam ve titreşime dayanıklıdır

Sülfürik asit yanıkları riski az olduğundan çok güvenlidir

Aylık en düşük maliyet (maliyet / aylık ömür)

En düşük maliyet / döngü maliyeti (maliyet / yaşam döngüsü)

AGM Aküler ile JEL Akü Farkları

Günümüzde AGM aküler, sayısız benzerliklerinden ötürü Jel Aküler olarak yanlış anılıyor -

Her ikisi de rekombinanttır - yani pozitif plaka üzerinde üretilen oksijen negatif plaka tarafından emilir. Şimdi, hidrojen üretmek yerine, negatif levha su üretir, böylece akünün su içeriğini muhafaza eder.

 

      AGM ve Jel Akülerin valf regüleli, sızdırmaz, dökülmeye karşı dayanıklı, bakım gerektirmeyen, titreşime dirençlidir.

İkisi arasındaki çarpıcı fark elektrolitinki. Jel Akülerde kullanılan elektrolit, jöle görünümündeyken AGM pilleri, cam mat benzeri ayırıcılar gibi elektrolit emici özelliklere sahiptir. Jel Akülerde kullanılan elektrolitin özellikleri nedeniyle AGC pilleri soğuk sıcaklıklarda verimli çalışırken 32 derece F sıcaklığındaki sıcaklıklarda güç kaybediyor.

Son olarak, Jel Aküler, daha asit açlığı olduğu için AGM pillere kıyasla plakaları daha iyi koruyarak derin deşarj için en uygun yöntemdir. AGM'ler, yüksek akımın gerekli olduğu yerlerde daha uyumludur.

jel akü, jel akü fiyatı, 100 ah jel akü, 200 ah jel akü, 150 jel akü