Güneş Paneli Kullanımı ve Güneş Paneli Fiyatları

Yazar solar 19/10/2018 0 Yorumlar Güneş Paneli,

Güneş Paneli Kullanımı ve Güneş Paneli Fiyatları

Güneş enerji sistemi oluşturmak için ihtiyaç olan ana ekipman güneş panelleridir. Yüksek verimlilik oranı, uzun süre kullanılabilir olması sayesinde son derece kullanışlı olan güneş panelleri, elektrik faturası derdini de ortadan kaldırıyor. Şebeke bağlantısının olmadığı kırsal bölgelerde, tarımda sulama amaçlı, karavan ve tekne gibi hareketli alanlarda elektrikli aletlerin çalışmasına olanak sağlayan farklı güçteki güneş panellerine Gezegen Solar güvencesiyle sahip olabilirsiniz.

Tekne, karavanlar gibi alanlarda çok tercih edilen hafif olduğundan kolayca taşınabilen 10 watt solar panel güneş panelleri arasında en hesaplı seçeneklerden birisidir. 10 watt solar panel fiyatı ortalama 40 TL civarındadır.

20 watt solar panel çok tercih edilen hesaplı seçeneklerden bir diğeridir. Basit elektronik eşyaların kullanımına olanak sağlayan 20 watt solar panel fiyatı 120-170 TL arasında değişir.

3-4 LED ampulü saatlerce çalıştırdığı gibi televizyon için de yeterli gücü sağlayabilen 40 watt solar panel küçük ve gezici alanlarda tercih edilen seçeneklerden birisidir. Markaya göre değişiklik gösteren 40 watt solar panel fiyatı 200 TL- 280 TL arasındadır.

Gezegen Solar tarafından satışa sunulan kaliteli markaların 80 watt solar panel seçeneği ekonomik ve yüksek verimli güneş enerji sistemi beklentisi olanlar için ideal seçeneklerdendir. 80 watt solar panel fiyatı 475 TL’dir ve bağ evi, çiftlik evi gibi şebeke bağlantısız alanlarda evin temel elektronik cihazlarını çalıştırabilir.

Yalnızca elektrik için değil, ısınma için de tercih edilen güneş sistemlerinde daha yüksek kapasite daha fazla elektrik elde etmeyi sağlar. Bu nedenle televizyon, telefon ve bilgisayar şarjı gibi cihazların yanında aydınlatma, düşük güçle çalışan elektronik cihazlar ve bunun yanında su ısıtma ihtiyacını karşılamak için solar panel 100 watt ve üzerinde olması daha yüksek verim sağlar. 100 watt solar panel fiyatı 615 TL’dir ve bu kapasitedeki birkaç panelle rahatlıkla ihtiyacı karşılayabilirsiniz.

Küçük alanlardaki elektrik ihtiyacını karşılamayı başaran 150 watt solar panel de günümüzde en fazla tercih edilen seçeneklerdendir. Karavan, tekne gibi yüksek güçte cihaz olmayan yerlerin yanı sıra bağ ve çiftlik evlerinin de elektrik ihtiyacını karşılayabilecek kapasitededir. 150 watt solar panel fiyatı 100 watt solar panelden çok daha az farkla yüksektir; ortalama 600-700 TL şeklindedir.

Uygun fiyat yüksek performans beklenen 160 watt solar panel ürünlerinin monokristal ve polikristal gibi farklı ürün seçeneklerini inceleyebilirsiniz. Elektrik faturası derdini ortadan kaldırmak için 160 watt solar panel fiyatı 600-700 TL arasında değişmektedir. 175 watt solar panel de 150 ve 160 watt seçeneklerinde göre çok büyük fiyat farkı bulunmayan, üretilen elektrik konusunda daha verimli kapasiteye sahiptir. 175 watt solar panel fiyatı aynı şekilde 600-700 TL arasında değişmektedir.

Elektronik cihazların tümüne yetecek hatta fazlasını depolayarak sonradan kullanıma hazır bulunduracak güneş enerjisi sistemlerinde 250 watt solar panel ve 265 watt solar panel gibi seçenekler değerlendirilmelidir. Yüksek kapasiteli panellerden daha az sayıda kullanarak yatırımın daha hesaplı olması sağlanır. Polikristal 265 watt solar panel fiyatı daha düşük kapasiteli monokristal panellere göre daha hesaplı olup 675 TL fiyat etiketine sahiptir.

Güneş enerji santrali kurarken, örneğin bir okul veya fabrika ya da tarla için en sık tercih edilen 270 wp solar panel 5 saat güneşlenmeyle bile 1 kW’ın üzerinde elektrik üretimi sağlayabilir. Sadece televizyon, aydınlatma değil, buzdolabı, elektrik süpürgesi, lazerli yazıcılar, kompresörler gibi yüksek güçle çalışan elektronik cihazların elektrik ihtiyacını rahatlıkla karşılar. 270 watt solar panel fiyatı 600-1000 TL arasındadır. Fiyat farkı malzeme ve markasına göre farklılaşmaktadır. Aynı sürede kat be kat fazla elektrik üretimi sağlayan 275 wp solar panel ile de hem büyük alanların elektrik ihtiyacı karşılanabilir hem de küçük bir bağ evinde kullanılıp, üretilen elektriğin fazlası şebekeye satılabilir. Böylece elektrik faturasından kurtulmakla kalmayıp, kar etmek bile mümkün olabilir. Oldukça ekonomik olan 275 watt solar panel fiyatı 600-1000 TL arasında markasına, polikristal veya monokristal olmasına göre değişir.

Paket sistemlerde kullanılan yüksek kapasitedeki paneller gibi 280 watt solar panel kullanımı da sıklıkla tercih edilir. 280 watt solar panel fiyatı 800-900 TL arasındadır. Daha düşük kapasitedeki ürünlerin yüksek fiyatlı olması panellerde kullanılan kristalin yapısından veya markanın tanınırlığına göre değişkenlik göstermektedir.

İlginizi Çekebilir: 12v Güneş Paneli

Bir yorum yaz