Modifiye Sinüs İnverter Fiyatları| Gezegen Solar

Modifiye Sinüs İnverterler

Göster:
Sırala:
1200 watt Carspa Mod Sinüs İnverter Ön Sipariş

1200 watt Carspa Mod Sinüs İnverter

1200 watt Carspa Modifiyeli Sinüs İnverter Fiyatı Doğru ve alternatif akım arasında dönüşüm yapar..

1.077,92TL

1500 WATT 12 VOLT MODİFİYE SİNÜS İNVERTÖR - CARSPA İNVERTER

1500W 12V MODİFİYE SİNÜS İNVERTER-DİJİTAL GÖSTERGELİ - CARSPA İNVERTERÖzellikler:I / P kor..

1.616,88TL

2500 WATT 12-24 VOLT MODİFİYE SİNÜS İNVERTÖR - CARSPA İNVERTER

2500W 12-24 V MODİFİYE SİNÜS İNVERTER-DİJİTAL GÖSTERGELİ - CARSPA İNVERTERÖzellikler:I / P..

2.902,09TL

600 WATT 12 VOLT MODİFİYE SİNÜS İNVERTÖR - CARSPA İNVERTER

600W 12V MODİFİYE SİNÜS İNVERTER-DİJİTAL GÖSTERGELİ - CARSPA İNVERTERÖzellikler:I / P koruması: Düşü..

621,88TL

Linetech 300W Modifiye Sinüs İnverter ( Kore Üretimi )

Linetech 300W Modifiye Sinüs İnverter (Kore Üretimi) Genellikle elektrik akımı değişimlerine ka..

677,16TL

linetech 600W Modifiye Sinüs İnverter 12 V

Linetech 600W Modifiye Sinüs İnverter 12 VÇıkış sinüs dalgası kare dalga olduğu için tam sinüs inve..

1.216,12TL

Solartronics 1200 Watt 12 Volt Modifiye Sinüs İnverter

Solartronics 1200 Watt 12 Volt Modifiye Sinüs İnverterAçıklama12V. Modifiye Sinüs 230VACGiriş Gerili..

1.077,92TL

Solartronics 2000 Watt 12 Volt Modifiye Sinüs İnverter

Solartronics 2000 Watt 12 Volt Modifiye Sinüs İnverter  2000 Watt Dönüştürücü (inverter). 12 Vo..

2.321,68TL

Solarway 300W Modifiye Sinüs İnverter satışı

Solarway 300W Modifiye Sinüs İnverter Satışı Inverter cihazları arasında hesaplı fiyatları neden..

649,52TL

Solarway 600 W Modifiye Sinüs İnverter güneş paneli sistemi için

Solarway 600 W Modifiye Sinüs İnverter Güneş Paneli Sistemi Modifiyeli sinüs inverterlar bu ci..

967,36TL

Modifiye Sinüs İnverterler

Modifiye Sinüs İnverter Ne Demek? 

Güneş enerji sistemleri son yıllarda çok tercih edilen avantajlı ve çevreci sistemlerin başında yer alıyor. Evlerde, karavanlarda, teknelerde, fabrikalarda, tarımda birçok amaçla kullanılan ve tamamen çevreci olan yenilenebilir enerji çeşitleri arasındaki güneş enerjisi sistemi kurmak çok daha karlı oluyor. Ayrıca şebeke bağlantılı sistemler söz konusu olunca, üretilen elektriği devlete satmak mümkün olduğundan daha da faydalı bir sistem haline geliyor.

Güneş enerji sistemlerinin ihtiyaç duyduğu en önemli ekipmanlarından birisi ise tam sinüs veya modifiye inverterler oluyor. İnverter, güneş panellerinden elde edilen elektriğin doğru akım olması ve doğru akımın evdeki birçok cihaz tarafından kullanılmaması nedeniyle alternatif akıma çevrilmesini yarayan cihazdır. İnverterlerin modifiye sinüs inverter ve tam sinüs inverter olmak üzere iki çeşidi vardır. Modifiye sinüs inverter, kare sinüs dalgası üretirken, tam sinüs inverter sinüs dalga üretmektedir. Modifiye sinüs inverterler yüksek güçlere karşı dayanıklı değildir.

Modifiye sinüs inverter dalga şekli aşağıdadır.


Modifiye Sinüs İnverter Ne İçin Kullanılır?

Modifiye sinüs inverter evlerde kullanılan beyaz eşyalar, televizyon, bilgisayara adaptörleri alternatif akımlarla çalışmaktadır. Yani basit elektrikli cihazlar için daha uygundur. Bu cihazların ilk çalışmalarında çok yüksek bir akıma da ihtiyaç yoktur. İşte bu şekilde ilk çalıştırılma yükü olmayan cihazlarda modifiye sinüs inverterler kullanılarak panelden elde edilen alternatif akım doğru akıma çevrilip kullanılabilir hale gelir. Tam sinüs inverter ve modifiye sinüs inverter arasında yaptığı iş açısından herhangi bir fark yoktur ancak, tam sinüs inverterlar genelde şebeke bağlantılı yerlerde tercih edilirken modifiye sinüs inverter off grid bağlantılarda kullanılır. Ayrıca ikisi arasında verim farkı da vardır.

Modifiye Sinüs İnverter Devresi

Modifiye sinüs inverter devresi farklı akımlara sahip dirençlerden, kondansatör, diyot, transistor ve transformatörlerden meydana gelir. Doğru akımı alternatif akıma çevirmek için bu modifiye sinüs inverter devresine ihtiyaç duyulur. Modifiye sinüs inverter off grid sistemlerde güneş paneli ile kullanılacak cihazlar arasında yer alır. On grid sistemler genellikle daha yüksek elektrik ürettiği ya da tükettiği için bu sistemlerde modifiye yerine tam sinüs inverterler kullanılarak verim artırılmaktadır. Modifiye sinüs inverterlerin 150W, 300W, 600W, 1000W ve 2000W gibi daha yüksek de olabilen güç seçenekleri vardır.

 Modifiye Sinüs İnverter İle Neler Çalıştırılır?

Karavan ve teknelerde güneş enerji sistemi kullanılıyorsa genellikle inverter seçimi modifiyeli sinüs inverter olarak yapılır. Daha önce de bahsedildiği gibi mini buzdolabı, bulaşık makinesi, TV, led ampuller için modifiye sinüs inverterler oldukça yeterlidir.

Kullanıcı deneyimlerine bakıldığında laptop, PC, TV, mikrodalga fırın, bulaşık makinesi,mini buzdolabı, fön makinesi, tost makinesi, elektrikli iş aletleri gibi basit elektrikli araçlarda rahatlıkla kullanılan ve verimi yeterli olan bir seçenek olduğu anlaşılmaktadır. Ancak örneğin ofislerdeki püskürtmeli ya da nokta vuruşlu yazıcılar, lazer yazıcı ve fotokopi makinesi gibi cihazlar daha güçlü akıma ihtiyaç duyduğu için modifiye yerine tam sinüs inverterler tercih edilmelidir. Aynı zamanda televizyonlar, müzik aletleri ve PC bilgisayarlardaki ses ve görüntü kalitesi inverter çeşidine göre değişmektedir. Yani ses ve görüntü kalitesini çok yüksek isterseniz bu durumda tam sinüs inverter seçmek daha makul olacaktır.

Modifiye Sinüs İnverter Fiyatları 

Modifiye sinüs inverter fiyatları, tam sinüs inverter çeşitlerine kıyasla daha hesaplı olan araçlardır. Her üründe olduğu gibi inverter çeşitlerinde de kalite farkı vardır. Ancak en ucuz modifiye sinüs inverter ortalama 90 TL’dan başlamaktadır. 300W modifiyeli sinüs inverter 250 TL iken, 4000W’lık olanı 4 bin 500 liraya kadar çıkabilmektedir. Inverter seçimi güneş panelinden günlük üretilen enerjiye göre belirleneceğinden, bu fiyat aralığını göze almakta fayda vardır.

Modifiye, Sinüs, İnverterler, inverterler, Pelka, 2000, Watt, 2kw, Ekranlı, İnverter, Linetech, 1700, inverter, 1000, 24V