Monokristal Güneş Panelleri

Göster:
Sırala:

Güneş Paneli Monokristal 160 Watt

160 Watt Monokristal Güneş Paneli solar PV Panel 160 Watt Monokristal Güneş Paneli Verimi Güne..

infTL

Güneş Paneli Monokristal 280 Watt

280 Watt Mono Kristal Güneş Paneli 5 BB Yüksek Verimli 280 W Monokristal Güneş Paneli Nerelerde K..

infTL

Güneş paneli 315 Watt Monokristal Solar hücre 5 BB

GÜNEŞ PANELİ 315 WATT MONOKRİSTAL SOLAR PANELMonokristal güneş panelleri315 watt ve diğer Monokrista..

infTL

Güneş Paneli Monokristal 175 - 180 Watt Gezegensolar Marka

175-180 W Güneş Panelleri 175-180 W Güneş Paneli Seçimi 175-180 W 12 V güneş paneli monokrist..

infTL

Güneş Paneli Monokristal 185 Watt Gezegen Solar Marka

185 W Güneş Panelİ 185 W Güneş Paneli Seçimi 185 W 12 V güneş paneli monokristal ve polikrist..

infTL

100 WATT MONO KRİSTAL SOLAR GÜNEŞ PANELİ A KALİTE Stokta yok

Güneş Paneli Monokristal 100 Watt

100 Watt Güneş PaneliYazımızda 100 watt güneş paneli nedir, neleri çalıştırır,özellikleri nedir,&nbs..

480,00TL

150 Watt Mono Kristal Güneş Paneli Ön Sipariş

Güneş Paneli Monokristal 150 Watt

Güneş Paneli Monokristal 150 Watt  Gezegen Solar ürünleri arasında fazla tercih edilen 150 ..

infTL

Monokristal Güneş Panelleri

Monokristal Güneş Paneli

Yenilenebilir enerji kaynaklarının en fazla kullanılan çeşidi olan güneş panelleri, güneş enerjisinden elektrik enerjisi üretimi sağlar.

Monokristal Güneş Paneli Nedir? Ne İşe Yarar?

Güneş panellerinin kullanıldıkları yer ve burada sağladıkları verime göre birçok farklı çeşidi vardır. Monokristal güneş paneli de bunlardan birisidir. Güneş panel çeşitleri arasındaki en verimli ve kullanışlı güneş paneli çeşididir. Monokristal ismi, panelin üretildiği tek yapılı silikon hammaddesinden gelir. Diğer güneş panellerinden farkı, kullanılan fotovoltaik hücrelerin tek çubuktan çekilip üretilmesidir. Bu panellerde hücreler tek yönde dizilidir. Monokristal güneş panelleri güneşten gelen ışık ve ısı enerjisini toplayıp, satmak üzere ya da kullanmak için tercih edilen bir enerji üretim çeşididir.

Monokristal Güneş Paneli Özellikleri

Monokristal güneş panellerini diğer çeşitlerden ayıran en önemli özellik panel renklerinin siyah olmasıdır. Ara sıra temizlenmeye ihtiyaç duyan bu panellerin üzerine az veya çok gölge düşmesi verimi doğrudan etkilemektedir. Bu durumdan kaçınmak için kurulumun uzman kişiler tarafından en doğru şekilde yapılması gerekir. Monokristal güneş panellerinin elektrik üretim ve kullanım ömrü diğerlerine göre daha uzundur. Ayrıca sıcak iklimlerde daha yüksek verim sağlar. Küçük alanlarda fazla enerji üretmek için en fazla tercih edilen monokristal güneş panellerinin kullanılacağı yer ve bölgeye göre güç aralıkları değişiklik gösterir. Güç miktarları 100 watt, 150 watt, 250 watt ve 300 watt gibi farklı değerlerle satılmaktadır.

1000 Watt elektriğe ihtiyacı olan bir alanda 4 adet 250 watt’lık monokristal güneş paneli kullanılmalıdır. Aynı şekilde 1200 Watt elektrik için 4 adet 300 watt’lık güneş paneli de kullanılabilir. Kullanılan alanda üretilmek istenen enerji ne için kullanılacaksa, örneğin küçük bir sulama sistemine toplam 500 Watt ihtiyacı varsa kişi bütçesine göre ister 5 adet 100 watt gücünde, isterse 2 adet 250 watt gücünde güneş paneli satın alabilir.

Monokristal Güneş Paneli Hücresi


Güneş paneli hücresi, paneli oluşturan ana elemandır. En verimlisi monokristal güneş panel hücreleri olmak üzere polikristal panel hücreleri bulunmaktadır. Hücre, güneşin emdiği paneli oluşturan temel kısmı olduğundan verim değerleri hücrelere göre belirlenir. Monokristal güneş hücreleri diğer hücrelerden çok daha yüksek olarak, %24’e kadar maksimum verim sağlayabilir.

Monokristal Güneş Paneli Nerelerde Kullanılır?

Alternatif enerji kaynakları arasında en yaygınları olarak bilinen güneş enerjisinin böylesine yaygınlaşmasının altındaki neden zaten her yerde rahatlıkla kullanılabilir olmasıdır. Monokristal güneş panelleri de özellikle alan kısıtı olan küçük yerlerde; tekne ve karavan gibi, evlerde, sulama, on ve off grid sistemlerde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Daha az alanda çok daha fazla güç üretebildiği için dar alanlarda sıkça tercih edilmektedir.

Monokristal Güneş Paneli Yapımı

Monokristal güneş panelleri, diğerlerinden farklı yapım aşamasına sahip değildir. Kurulumu için her güneş panelinde ihtiyaç duyulan inverter, kablo tesisatı, güç ölçer ve akülere ihtiyaç vardır. Panellere alınan güneş enerjisi invertera oradan da eve iletilir. İhtiyaç fazlası üretilen enerji akülerde depolanarak ister satışa için ister sonra kullanım için saklanır. Diğer güneş panelleri gibi oldukça basit ve hızlı bir yapım aşaması vardır.

Monokristal Güneş Paneli Fiyatları

Monokristal güneş paneli fiyatları diğer panel çeşitlerine göre biraz daha yüksek seyretse de elde edilecek verim bu fazlalığı dengelemektedir. Zaten fiyat farklılıkları aşırı değerlerde değildir ancak fiyatlar döviz kuralarına bağlı olarak şekillendiği için zaman zaman dalgalanmalar söz konusu olmaktadır. Monokristal güneş paneli fiyatları 650 TL ile 1500 TL arasında değişiklik gösterebilir. Bu fiyatların çeşitlenmesinde panellerin üretildiği marka kalitesi ve güç değerleri en önemli etkenler olmaktadır.

Monokristal, Güneş, Panelleri, 180, Watt, Yüksek, Verimli, Paneli, GEZEGEN, Solar, 280, Mono, Kristal, 100, WATT, MONO, KRİSTAL, SOLAR, GÜNEŞ, PANELİ, KALİTE